loggaBla
donnez pressbild grupp rgb
  • Välkommen till Donnez officiella hemsida!

     
  • Ny skiva 27 april 2018!

    Köp den på Ginza!

     



  • Spelplan

    Datum

    Plats

    ORT

    7 December Folkets Hus Kusmark
    8 December Folkets Hus Ersboda
    11 December Folkets Hus Hallunda
    13 December Granbacken Löberöd
    14 December Kvarnhagskällan Växjö
    15 December Folkets Park Falköping
    28 December Fokus Folkets Hus & Park Skara
    29 December Träffen Båberg
    31 December Brunnsparken Örebro
         
    5 Januari Bellevue Parken Karlshamn
    6 Januari Trombon Södertälje
    20 Januari M/S Viking Cinderella - Dansbandsveckan Stockholm
    25 Januari Folkets Park Sala
    26 Januari Kvarnkullen Kungälv
    27 Januari Holken, Mariebergsskogen Karlstad
    28 Januari M/S Viking Cinderella Stockholm
    29 Januari M/S Viking Cinderella Stockholm
    30 Januari M/S Viking Cinderella Stockholm
         
    1 Februari Danshallen Belganet Belganet
    2 Februari Tingvalla Åstorp
    3 Februari Folkets Park Bjärnum
    8 Februari Fokus Folkets Hus & park Skara
    9 Februari Storefjell Høyfjellshotell Gol i Hallingdal, Norge
    15 Februari Hotell Waskia Vasa, Finland
    16 Februari Kållby Samlingshus Kållby, Finland
    18 Februari M/S Birka Stockholm Stockholm
    19 Februari M/S Birka Stockholm Stockholm
    22 Februari Aros Congress Center Västerås
    23 Februari Brunnsparken Örebro
         
    1 Mars Folkets Hus Vestfossen, Norge
    2 Mars Folkets Hus Forshaga
    3 Mars Folkets Hus Blomstermåla
    4 Mars Folkets Park Tibro
    5 Mars Sundspärlan Helsingborg
    6 Mars Brunnen Eringsboda
    8 Mars Hotell Gustaf Fröding Karlstad
    9 Mars Höyvang Festlokale Hamar, Norge
    15 Mars Borgen Norrköping
    16 Mars Fyris Park Uppsala
    17 Mars Folkets Park Hedemora
    22 Mars Tallparken Vinslöv
    23 Mars Pumpen Södra Vi
    24 Mars Törringelund Svedala
    29 Mars Grorud Samfunnshus Oslo, Norge
    30 Mars Folkets Park Trollhättan
    31 Mars Byns Folkets Hus Ekshärad
         
    6 April Ramshall Veinge
    7 April Folkets Park Lönsboda
    8 April M/S Viking Cinderella Stockholm
    9 April Folkets Hus Hallunda
    13 April Folkets Hus, OSD Östersund
    14 April Folkets Hus Söderhamn
    26 April Tydingesjöns Camping & Nöjen Broby
    27 April Folkets Park Skurup
         
    4 Maj Fyris Park Uppsala
    6 Maj Folkets Park Tidaholm
    10 Maj Sägnernas Hus Sandhem
    11 Maj Sundspärlan Helsingborg
    12 Maj Stallet Vassmolösa
    13 Maj M/S Birka Stockholm Stockholm
    14 Maj M/S Birka Stockholm Stockholm
    18 Maj Folkets Park Oskarshamn
    19 Maj Folkets Park Mörrum
    22 Maj Fröjden, Stadsparken Jönköping
    23 Maj Barva Loge Barva
    24 Maj Skälby Loge Kalmar
    25 Maj Lions Club Tyringe Tyringe
    31 Maj Sirafestivalen Sira, Norge
         
    1 Juni Utängens Loge Tanumshede
    5 Juni Lyktan Vilshult
    6 Juni Granbacken Löberöd
    7 Juni Polketten, Liseberg Göteborg
    8 Juni Brunnsparken Örebro
     
  • Bokning

    Bokning sker genom Nöjeskällan