Donnez logo text

Spelplan

Vi fotar och filmar från scenen ute på våra spelningar.
Om ni inte önskar finnas med får ni meddela oss.
Det går även att be oss plocka bort material i efterhand till viss del.

Datum           

Plats

ORT

Tid

22 augusti Folkets Park Åseda 18:00-22:00
23 augusti Fågelsång Våxtorp 20:00-00:30
24 augusti Eklidens Festplats Västra Harg 21:00-01:00
25 augusti Stallet Vassmolösa 18:00-22:00
27 augusti Björka Loge Hardeberga 18:30-22:30
28 augusti Lyktan Vilshult 18:30-22:30
30 augusti Sandvikens Festplats Frösön 21:00-01:00
31 augusti Fyris Park Uppsala 19:00-23:00
       
1 september Stommens Loge Magra 18:00-22:00
20 september Tydingesjön Broby 20:00-24:00
21 september Ramshall Veinge 20:00-24:00
22 september Törringelund Svedala 17:00-21:00
23 september Folkets Park Tidaholm 18:00-21:30
24 september Folkets Hus Hallunda 19:00-22:30
27 september Storefjell Høyfjellshotell Gol i Hallingdal, Norge 21:30-01:30
28 september Hvalerhallen - Nonstop med Callinaz Vesterøy, Norge 20:00-02:00
29 september Folkets Hus Söderhamn 18:00-22:00
30 september M/S Cinderella - Nonstop med Matz Bladhs Stockholm  
       
1 oktober M/S Cinderella - Nonstop med Matz Bladhs Stockholm  
4 oktober Galejan/Parketten Lidköping 20:00-24:00
5 oktober Folkets Park Ljungsbro 20:00-24:00
11 oktober Danshallen Belganet 19:00-23:00
12 oktober Tingvalla Åstorp 20:00-24:00
13 oktober Aulan, Centralskolan - "Från då till nu" Perstorp 17:00-19:30
14 oktober Folkets Park Tibro 18:00-21:30
19 oktober Skaunhallen Buvika, Norge 20:00-01:00
25 oktober Folkets Park Trollhättan 20:00-24:00
26 oktober Pumpen Södra Vi 21:00-01:00
27 oktober Trombon Södertälje 17:00-21:00
       
1 november Folkets Park Sala 20:00-24:00
2 november Pigalle Nässjö 19:00-23:00
3 november Granada Lönsboda 17:00-21:00
8 november Hamarhallen Hamar, Norge 19:00-01:00
15 november Scandic Waskia - Nonstop med Skåningarna Vasa, Finland 20:00-02:00
16 november Scandic Waskia  - Nonstop med Skåningarna Vasa, Finland 20:00-02:00
18 november Birka Stockholm - Nonstop med Skåningarna Stockholm  
19 november Birka Stockholm - Nonstop med Skåningarna Stockholm  
22 november Kvarnparken Mjölby 21:00-01:00
23 november OSD Östersund 21:00-01:00
24 november Häreborg Indal 18:00-21:30
26 november Sundspärlan Helsingborg 18:00-22:00
27 november Brunnen Eringsboda 18:00-22:00
29 november Folkets Park Arboga 20:00-24:00
30 november Fyris Park Uppsala 19:00-23:00
       
1 december Folkets Park Hedemora 17:00-21:00
2 december M/S Cinderella - Nonstop med Martinez Stockholm  
3 december M/S Cinderella - Nonstop med Martinez Stockholm  
4 december M/S Cinderella - Nonstop med Mannerz Stockholm  
6 december Träffen Nyköping 20:00-24:00
7 december Folkets Park Falköping 20:00-24:00
8 december Folkets Park Bjärnum 17:00-21:00
12 december Granbacken Löberöd 18:30-22:30
13 december Kvarnhagskällan Växjö 19:00-23:00
14 december Ramshall Veinge 20:00-24:00
27 december Fokus Skara 20:30-00:30
28 december Bygdegården Hedared 20:00-24:00
31 december Brunnsparken Örebro 20:00-01:00