Donnez logo text

Spelplan

Vi fotar och filmar från scenen ute på våra spelningar.
Om ni inte önskar finnas med får ni meddela oss.
Det går även att be oss plocka bort material i efterhand till viss del.

Datum           

Plats

ORT

Tid

8 december Folkets Park Bjärnum 17:00-21:00
12 december Granbacken Löberöd 18:30-22:30
13 december Kvarnhagskällan Växjö 19:00-23:00
14 december Ramshall Veinge 20:00-24:00
27 december Fokus Folkets Hus Skara 20:30-00:30
28 december Bygdegården Hedared 20:00-24:00
31 december Brunnsparken Örebro 20:00-01:00
       
3 januari Borgen Norrköping 21:00-01:00
4 januari Träffen Båberg 21:00-01:00
5 januari Folkets Hus Forshaga 20:00-24:00
6 januari Trombon Södertälje 17:00-21:00
17 januari Folkets Park Arboga 20:00-24:00
18 januari Drammenshallen - Nonstop med Vikingarna Drammen, Norge 20:00-02:00
19 januari M/S Cinderella - Dansbandsveckan Stockholm  
21 januari Sundspärlan Helsingborg 18:00-22:00
22 januari Brunnen Eringsboda 18:00-22:00
25 januari Kvarnkullen Kungälv 20:00-24:00
27 januari Birka Stockholm Stockholm  
28 januari Birka Stockholm Stockholm  
31 januari Danshallen Belganet 19:00-23:00
       
1 februari Tingvalla Åstorp 20:00-24:00
7 februari Storefjell Høyfjellshotell Gol i Hallingdal, Norge 21:30-01:30
14 februari Scandic Waskia Vasa, Finland 21:30-01:30
15 februari Nagu Nagu, Finland 21:00-01:00
17 februari M/S Cinderella Stockholm  
18 februari Folkets Hus Hallunda 19:00-22:30
21 februari Hotell Gustaf Fröding Karlstad 21:00-01:00
22 februari Brunnsparken Örebro 20:00-24:00
28 februari OSD Östersund 21:00-01:00
29 februari Folkets Hus Kusmark 20:00-24:00
       
1 mars Folkets Hus Söderhamn 18:00-22:00
2 mars Birka Stockholm Stockholm  
3 mars Birka Stockholm Stockholm  
6 mars Tallparken Vinslöv 20:00-24:00
7 mars Donnez 20-årsjubileum!! Ekebo  
13 mars Folkets Park Trollhättan 20:00-24:00
14 mars Fyris Park Uppsala 19:00-23:00
15 mars Törringelund Svedala 17:00-21:00
21 mars Ramshall Veinge 20:00-24:00
22 mars Folkets Park, Granada Lönsboda 17:00-21:00
27 mars Bokn Arena - Dansegalla Bokn, Norge 19:30-01:00
28 mars Foreningshuset - Privat, boka via 0047 952 78 581 Slitu, Norge 20:00-01:00
       
3 april Fokus Folkets Hus Skara 20:30-00:30
4 april Grevieparken Grevie 21:00-01:00
5 april Folkets Hus Blomstermåla 18:00-22:00
24 april Beitohallen Radisson Blue Beitostölen, Norge 20:00-02:00
25 april Folkets Hus Forshaga 20:00-24:00
26 april Folkets Park Bjärnum 17:00-21:00
27 april Birka Stockholm Stockholm  
28 april Birka Stockholm Stockholm  
       
1 maj Folkets Park Skurup 21:00-01:00
2 maj Fyris Park Uppsala 19:00-23:00
3 maj Folkets Park Hedemora 17:00-21:00
4 maj Folkets Park Tidaholm 18:00-21:30
8 maj Tydingesjön Broby 20:00-24:00
9 maj Brunnsparken Örebro 20:00-24:00
14 maj Barva Loge Barva 19:00-23:00
15 maj Sägnernas Hus Sandhem 20:00-24:00
16 maj Utängens Loge Tanumshede 20:00-24:00
17 maj Stallet Vassmolösa 18:00-22:00
20 maj Peer Gynt-salen Skien, Norge 20:00-24:00
22 maj Gimle Samfunnshus Hommelstø, Norge 21:00-01:00
24 maj Folkets Park Trollhättan 18:00-22:00
25 maj M/S Viking Cinderella Stockholm  
27 maj Fröjden, Stadsparken Jönköping 18:00-23:00
29 maj Sirafestivalen Sira, Norge 19:00-01:00
30 maj Festplass Lavvotunet Dokka Camping, Norge 20:00-01:00
       
3 juni Lyktan Vilshult 18:30-22:30
5 juni Rangelstorps Loge Rangelstorp 20:00-24:00
6 juni Granbacken Löberöd 18:30-22:30